Postřehy a zajímavosti z USA od Jardy Vojtěcha . 

Včera jsem se konečně odhodlal zdolat nevyšší kopec v Tehachapi Mountains, který se   jmenuje Tehachapi Summit. Škrabeš se zhruba ze 1219 m/m do teměř 2438 m/m. Dole   sluníčko a pohoda, nahoře sníh a led, vítr a zima. Protože ja a moje rodina (ty o tom teda ještě nevi) máme v planu zdolat všechny hory okolo a ze jich není málo (daji se pocitat na desítky a jsou vyšši), tak jsem si řekl, ze je potřeba zahájit trénink. Ne
jenom čumet do pocitačů, ale taky něco dělat. Ale abych to moc nezakecával. V polovině kopce jsem potkal nějakého maníka a ten se se mnou dal ochotně do reci. Docela se mi to hodilo, protože jsem jen tak, tak popadal dech. Chlapik mi říkal, ze se sem přestěhoval ze San Diega a ze tam znal nakyho z Cecha a ten prodával kajaky. Ověřil jsem to s Jirkou Sejkorou a je to firma SEDA a jméno majitele je Josef Sedivec (http://www.sedakayak.com/). Pak muj prvovýstup mel pokračování ve vyšší poloze, protože nastaly orientační problémy a trochu jsem si zasel. Když jsem se vrátil zpátky do bodu, kde jsem věděl, ze jsem jeste správně, tak tam na mne hulákal nejaty clovek. Jaromir, Jaromir asi jsi si zasel co? A strašně se mi smál. Ze pry mi cestu ukáže.
Z onoho místa to bylo ještě asi 40 minut na vrcholek a tak jsme začali povídat. Divil jsem se odkud zna moje jméno a on prý pod kopcem potkal svého kamaráda, který mu řekl, ze potkal Čecha Jaromira a ze asi nebudu vedet kudy kam. Tak prý spěchal na pomoc. Zajímavé na tom je, ze je z Ukrajiny a jmenuje se Dimitrij. Jak jsme tak nějak povídali tak mi řekl, ze pry jezdil štreky na kajaku a teď jezdi na moři. Pak jsem se celou dobu bavili o všem možném a až dole po návratu mi jen tak mimochodem podal časopis Pacific Paddler a ze to pry je to co ho ted zajima. Vzal jsem casopis do rukou a otočil na zadní stranu a hned jsem si o časopis řekl, protože jsem nemohl odolat.

Dokážeš si představit, ze v USA potkáš někde na hoře Ukrajince a ten ti dá takovejhle časopis?

                                                                                                                      Čau Jarda
                                                                                                                                          

 
 

 

 

            
Na snímku z časopisu je mladý Karel Třešňák.